E bujshme, Milani dhe Çelzi arrijnë marrëveshje, Higuain në Londër – Morata në Milano

​Pak ditë më parë u përfol lajmi bujshëm i një shkëmbimi mes Higuainit dhe Moratës. Gjithashtu u fol se trajneri i ‘bluve’ të Londrës, Maurico Sarri i kishte telefonuar Higuainit për ta afruar në Londër, teksa Morata më pas do të përfundonte tek Milani, teksa ‘kuqezinjtë’ e ndjekin prej kohësh spanjollin. Së fundmi ‘Sport Mediaset’