Me gol alla Messi, Jasir Asani paralajmëron se është gati sërish për Shqipërinë (VIDEO)

Jasir Asani është padiksutim një nga lojtarët kryesorë të kombëtares shqiptare, por edhe të ekipit Gwangju FC në Korenë e Jugut. Sulmuesi shkupjan ka arritur të gjejë sërish rrugën e rrjetës, këtë herë në ndeshjen ndaj skuadrës së Incheon, duke ndihmuar skuadrën e tij që të nxjerrë në barazim në fund

Zv.Kryeministri i parë i vendit, Artan Grubi mirëpriti yllin e kombëtares shqiptare, Jasir Asani

Ishte kënaqësi të mirëprisja sot në zyrën time futbollistin tonë, pjesë të Kombëtares së Shqipërisë, Jasir Asani. Kështu e kishte nisur shkrimin Zv.Kryeministri i parë i vendit Artan Grubi, i cili në këtë mënyrë ka përgëzuar futbollistin shkupjan, për dy paraqitjet e shkëlqyeshme me fanellën “kuqezi” në ndeshjet eliminatore të qershorit,

Bllagoja Milevski flet për Jasir Asanin, i cili po shkëlqen me Shqipërinë!

Shkupjani Jasir Asani është  një  nga emrat e rinj në listën e Sylvinhos te Kombëtarja shqiptare. Sulmuesi anësor prej vitesh priste një ftesë nga Kombëtarja shqiptare, e cila më në fund edhe erdhi. Ishet stretagu brazilian që  i dha mundësinë  për të  realizuar ëndërrën e fëmijërisë , për të  veshur fanellën

UEFA vlerëson lartë “perlën” e Jasir Asanit, në garë për golin më të bukur edhe ai i Elmas ndaj Ukrainës

Goli debutues i Jasir Asanit me fanellën e kombëtares shqiptare ishte briliant, ndërsa i njëjti është konsideruar lartë edhe nga faqja zyrtare e UEFA-s, që e konsideron si një nga golat më të bukur të ndeshjeve që u luajtën mbrëmë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024. “Kush shënoi golin më

Shqiptarët e Maqedonisë i siguruan fitoren nënës Shqipëri

Kombëtarja shqiptare sonte e udhëhequr nga futbollistët shqiptarë të Maqedonisë, Jasir Asani dhe Nedim Bajrami mundën Moldavinë me rezultatin 2:0, duke siguruar në këtë mënyrë fitoren e parë në kuadër të grupit “E”, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht dyshja Asani-Bajrami, me origjinë nga Maqedonia

Jasir Asani grumbullohet nga Silvinjo për ndeshjet e marsit të Shqipërisë!

Edhe pse ende zyrtarisht nuk është publikuar lista e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e marsit nga ana e trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare, Silvinjo, siç mëson “infOSport.mk”, një ndër emrat e grumbulluar me “kuqezinjtë”, është edhe ai i shkupjanit, Jasir Asani, që aktualisht luan në Korenë e Jugut

Super Jasir Asani me asist dhe gol u siguron Europën hungarezëve të Kisvarda

Jasir Asani ka shkëlqyer në ndeshjen e fundit të javës së 31-të në elitën e futbollit hungarez, duke asistuar dhe duke shënuar gol në fitoren 2:1 të Kisvarda ndaj Ujpeshtit, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore doli të jetë shumë me vlerë për ekipin e Kisvarda, që në këtë mënyrë do të luaj

Jasir Asani gati të veshë fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë! Fjalën e fundit e ka FIFA

Bllagoja Milevski gjatë ditës së sotme përmes një konference për shtyp shpalli emëroren për ndeshjen me Italinë, ndërsa shumë lehtë mund të ndodhë që pjesë e saj të jetë edhe shkupjani, Jasir Asani, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë ka bërë të ditur vetë Milevski, i cili para gazetarëve tha se