Jasir Asani gati të veshë fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë! Fjalën e fundit e ka FIFA

Bllagoja Milevski gjatë ditës së sotme përmes një konference për shtyp shpalli emëroren për ndeshjen me Italinë, ndërsa shumë lehtë mund të ndodhë që pjesë e saj të jetë edhe shkupjani, Jasir Asani, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë ka bërë të ditur vetë Milevski, i cili para gazetarëve tha se

Javë e mbarë për futbollistët tanë shqiptarë në Europë! Daci, Asani dhe Et’hemi shënojnë eurogola (VIDEO)

Fundjava ka rezultuar e mbarë për disa nga futbollistët shqiptarë nga Maqedonia që luajnë në futbollin europian, njofton “infOSport.mk”. I pari që kishte shënuar ishte Valon Et’hemi, tetovari i cili shënoi golin e vetëm për ekipin e Istanbulspor në transfertën ndaj Erzurum, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 14-të në

Jasir Asani: “Shqipëria nuk më hodhi sytë, nëse Maqedonia më fton…”

Jasir Asani është tashmë lojtar i Kisvardës në elitën hungareze, teksa shpreson që falë performancave të tij, të marrë edhe një ftesë nga kombëtarja e Shqipërisë. Ftesë të cilën ish-lojtari i Partizanit e pret prej kohësh, ndërsa së fundmi duket edhe i lodhur nga pritja e gjatë. Në një prononcim për

Jasir Asani hapave të Enis Bardhit! Përmes Hungarisë kërkon të bëjë hapin e madh

Jasir Asani edhe zyrtarisht karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në elitën e futbollit hungarez, duke nënshkruar me ekipin e Kisvárda FC, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani te kjo skuadër ka kaluar si futbollist i lirë, pasi i kishte përfunduar kontrata me Partizanin. Në sezonin e fundit me Partizanin, Asani kishte statistika

Jasir Asani bëhet futbollisti më i shtrenjtë në Superligën shqiptare!

Jasir Asani është një ndër futbollistët më të mirë te Partizani, te e cila skuadër gjithnjë ka treguar një nivel të lartë. Jo më kot, 26- vjeçari është një ndër “beniaminët” e tifozëve dhe është një ndër lojtarët më të dashur. Edhe kur u largua janarin e shkuar drejt Suedisë për

Jasir Asani shënon në fitoren e Partizanit, shënon edhe ish futbollisti i Shkëndijës (VIDEO)

Partizani ka shënuar një fitore më të lehtë se sa pritej në ndeshjen kundër Bylisit, e vlefshme për javën e 26-të në Superligën e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja shënuan fitore 3:0, ndërsa në listën e golashënuesve u regjistruan edhe ish futbollistë që më parë kishin

Jasir Asani tremb Partizanin! 3 skuadra në bisedime me shkupjanin

Jasir Asani në verë pritet të largohet nga Partizani, me të cilën skuadër edhe i skadon kontrata. Futbollisti sezonin e shkuar u huazua për gjashtë muaj te AIK në Suedi, me klubin nga Stokholmi që nuk shfrytëzuan të drejtën për blerjen përfundimtare. Futbollisti në verë kishte një ofertë konkrete nga Masafi në

Nuk mjafton goli i Jasir Asanit, Partizani kthehet me barazim nga transferta në Durrës (VIDEO)

Partizani nuk ka shfrytëzuar barazimin e djeshëm të Vllaznisë, për t’iu afruar edhe më shumë në renditje skuadrës shkodrane, kjo pasi “Demat e Kuq” sot në Durrës barazuan 1:1 përballë Teutës, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe ndeshja nisi mjaft mirë për Partizanin, për të cilën skuadër Jasir Asani shënoi që në minutën e