Kristiano Ronaldo, pranë një rekordi të ri

Kristiano Ronaldo, është shumë pranë një tjetër rekordi me fanellën e kombëtares së Portugalisë. Yll i Juventusit është vetëm 2 gola larg kreut të listës së golashënuesve në kuadër të eliminatoreve për Kampionatet Europiane. Ronaldo numëron gjithsej 21 gola në kuadër të ndeshjeve eliminatore, ndërsa para tij është vetëm sulmuesi irlandez,

Ronaldo sërish solidarizohet me popullin palestinez,  dhuron 1.5 milionë euro për iftare

Humaniteti i Kristiano Ronaldos sërish në vepër. Ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë, ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ndihmuar më shumë është Palestina. Sipas asaj që transmetojnë disa media ndërkombëtare,

Rezultatet nuk gënjejnë, Ronaldo ka një fizik si të një 20-vjeçari 

Kristiano Ronaldo ka nënshkruar marrëveshje me Juventusin, ndërsa pas vizitave mjekësore të kryera në “J Medical”, ka habitur stafin mjekësor të “biankonerëve”, pas të cilave specialistët e krahasuan yllin portugez me një 20-vjeçar, sipas fizikut që ka. Kristiano ka vetëm 7% masa dhjamore dhe 50% masë muskulore, që është dukshëm

Ronaldo në fjalët e para si lojtar i Juventusit flet për Lionel Messin

Kristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është prezantuar si lojtar i Juventusit. Ylli portugez këtë verë braktisi Real Madridin pas nëntë vite qëndrim në “Santiago Bernabeu” për t’u transferuar në Itali te Juventusi, për shumën e 112 milionë eurove. Edhe në prezantimin te skuadra e re, Kristiano Ronaldo nuk ka mundur t’i ikë