Pas Kumbullës, edhe një tjetër futbollistë i Shqipërisë në pikëpyetje për ndeshjen me Anglinë!

Nuk kanë fund telashet për trajnerin e kombëtares shqiptare, Edi Reja. Pas mbrojtësit Marash Kumbulla, i cili nuk do të jetë në gjendje për të ndihmuar ekipin kuqezi, një tjetër futbollistë është në pikëpyetje për ndeshjen e nesërme kundër Anglisë. Ditën e nesërme pritet të qartësohet nëse fieraku do të jetë

Njihuni me futbollistin shqiptarë që renditet në mesin e 25 futbollistëve të rinjë më premtues në botë

Observatori i futbollit, “CIES” ka publikuar ditën e mërkurë një raport javor me listën e futbollistëve të rinj më premtues, të cilët janë pjesë e kampionateve të ndryshme në botë dhe që janë të lindur në vitin 2000. Kjo listë është bazuar në minutat e luajtura që futbollistët kanë luajtur në

Kumbulla sërish luan rolin e heroit të Romës, i shënon edhe Milanit të madh (VIDEO)

Barazim spektakolar në “San Siro” midis Milanit dhe Romës, me protagonist sërish futbollistin e kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, shkruan “infOSport.mk”. Pas golit debutues në Liga Europa mesjavën e shkuar, futbollisti “kuqezi” shënoi golin debutues edhe në “Serie A”, edhe atë pikërisht kundër liderit aktual, Milanit. Kumbulla shënoi golin e tretë për Romën

Verona nuk njeh humbje falë dy komandantëve shqiptarë në mbrojtje, Rrahmanit dhe Kumbullës

Verona tashmë seriozisht mund të besojë te Europa, pasi rezultatet dhe paraqitjet në fushë po i japin të drejtë. Pas fitores së bujshme 2:1 ndaj Juventusit, skuadra e Veronës arriti të marrë një pikë me mjaft vlera në transfertën ndaj Udinezes. Me një nga mbrojtjet më të mira në kampionat, skuadra

Rrahmani dhe Kumbulla fusin në “xhep” goleadorin e “Serie A”, Imobile

Verona e udhëhequr nga dy futbollistët shqiptarë, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla në zemër të mbrojtjes, arriti ta ndalë me një barazim pa gola Lacion në “Olimpiko” dhe njëherit goleadorin e “Serie A”, Çiro Imobile, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Olimpiko” i takonte javës së 17-të (ndeshje e mbetur),