Prishtina mundi Llapin, e paralajmëron Shkëndijën!

Prishtina e Zekirja Ramadanit të shtunën ka zhvilluar miqësoren e parë në prag të ndeshjes preliminare të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës së Folgore nga San Marino, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i Prishtinës ishte skuadra fituese e Kupës së Kosovës, KF Llapi, ndaj së cilës skuadër “bardhekaltërit” nga kryeqendra e Kosovës shënuan

E shëmtuar, në Kosovë përleshen futbollistët, në Shqipëri nga tribuna goditet trajneri i Partizanit! (VIDEO)

E mërkura po sjellë ndeshje futbolli në elitën e futbollit shqiptarë, por njëkohësisht edhe atë të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh rëndësinë e pikëve, ndeshja e javës së 31-të midis Ballkanit dhe Llapit në Suharrekë në disa raste gjatë pjesës së parë solli disa përleshje mes futbollistëve, me ç’rast erdhi

Batatina: Llapi duheshe të fitoj në kohën e rregullt, bënë një paralajmërim të fortë edhe për në kampionat

Tahir Batatina ka mbetur i kënaqur me kualifikimin e Llapit në çerekfinale të Kupës së Kosovës, mirëpo i njëjti mendon se skuadra e tij duheshe që çështjen e fituesit ta zgjidhte që në kohën e rregullt, dhe jo përmes ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ai tha se kishin eliminuar skuadrën më

Futbollisti i Llapit i bashkohet Gostivarit

Gostivari vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të stinorit pranveror në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Pas Lavdrim Skenderit, Sejdi Zendelit dhe Jeton Shahinit, së fundmi skuadra e Gostivarit ka huazuar për 6 muaj futbollistin e talentuar tetovar të Llapit, Premtim Jakupi. Jakupi pati shancet e tij të kufizuara

Dibrani Ujkan Muça pranë transferimit te FC Llapi!

Skuadra e Llapit me kryetrajnerin Tahir Batatina, njihet si një skuadër që ju jep shumë hapësira talentëve të rinj, teksa drejtuesit e skuadrës nga Podujeva së fundmi kanë shfaqur interesim edhe për talentin dibran, Ujkan Muça. Siç mëson “infOSport.mk”,  Muça ndodhet në Kosovë dhe palët janë duke diskutuar çështjet e fundit

Drita e Ardian Nuhiut mundi Arbërinë, Duro arrinë fitoren e parë me Feronikelin

Dy takimet e javës së 8-të në elitën e futbollit kosovar kanë prodhuar vetëm nga një gol dhe fitoret e Dritës dhe Feronikelit,njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e Dritës mundi në Obiliq skuadrën e Arbërisë së Arbnor Morinës me rezultatin minimal 1:0. Golin e vetëm për gjilanasit e realizoi Bujar