Ai momenti kur tifozi nga tribuna vërshëllon, ndërsa Mahrez aksionin ndalon (VIDEO)

Një vërshëllimë ka ndalur një aksion dje në takimin derbi të javës së 25-të në Premierligë midis Totehamit dhe Mançester Sitit, në të cilën ndeshje skuadra londineze shënoi fitore 2:0. Mirëpo përveç dy golave të shënuar, ajo që morri vëmendje në këtë ndeshje ishte edhe momenti i minutës së 26-të, me

Siti nesër prezanton transferimin e shumëpritur

Skuadra e Mançester Siti pritet që gjatë ditës së nesërme të finalizojë transferimin e shumëpritur të algjerianit, Rijad Mahrez, njofton “Daily Mail”, përcjellë “infOSport.mk”. Kampionët e Anglisë kanë arritur marrëveshje me Lesterin dhe mbetet që brenda 24 orëve Mahrez të kalojë testet mjekësore, që më pas edhe zyrtarisht të firmos kontratë

Arsenali gati formulën për ta “rrëmbyer” Mahrezin

Futbollisti i Lester Sitit, Rijad Mahrez është “caku” i skuadrës së Arsenalit. “Topçinjtë” dështuan në blerjen e sulmuesit algjerian gjatë verës së kaluar, sepse Lesteri kërkoi 50 milionë euro dhe londinezët e konsideruan shumë të lartë këtë çmim. Sipas asaj që shkruan gazeta afrikane “Le Buteur”, Venger mbetet një admirues