Maqedonia U17 i hakmerret Malit të Zi, Tairi dhe Adili në element

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë të enjten në stadiumin “Petar Milloshevski” pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë ka zhvilluar edhe takimin e dytë kontrollues ndaj moshatarëve të Malit të Zi, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës 3:0 në ndeshjen e parë, të përzgjedhurit e Toni Jakimovskit, iu hakmorrën në mënyrën e njëjtë, duke shënuar

Fatos Beqiraj “dopietë” në fitoren e Malit të Zi (VIDEO)

Fatos Beqiraj iu bashkua Ezgjan Alioskit nga futbollistët shqiptarë që shënuan sonte në ndeshjet eliminatore, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Beqiraj shënoi dy gola në fitoren e Malit të Zi 3:0 ndaj Gjibraltarit në transfertë, duke ringjallur shpresat e malazezëve për pozitën e dytë në grupin

Moment historik, dy futbollistë shqiptarë ftohen te përfaqësuesja e Malit të Zi

Përveç të përhershmit Fatos Beqirajt, për herë të parë te përfaqësuesja e Malit të Zi është ftuar edhe një shqiptarë tjetër. Fjala është për futbollistin e skuadrës shqitarë të KF Deçiç Tuz, Kristijan Vulaj, i cili është grumbulluar nga trajneri Miodrag Raduloviç, për 3 sfidat e muajit mars ndaj Letonisë,

Komentatori malazez çmend serbët, feston golin e Beqirajt me këngë ku theksohet vrasja e serbëve

Komentatori malazez, Milutin Grgur iu gëzua fitores së ekipit kombëtar të Malit të Zi në përballje me Luksemburgun. Autor i golit të vetëm në këtë ndeshje ishte sulmuesi nga Kosova, Fatos Beqiraj, i cili e shënoi golin vendimtar në minutat e fundit të ndeshjes, transmeton “Reporteri”. Komentatori Milutin Grgur gëzimin pas golit

Kosova në “Fadil Vokrri” nuk dinë për disfatë

Më 9 shtator të vitit 2018-të, përfaqësuesja e Kosovës kishte zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në kuadër të Ligës së Kombeve, ishin Ishujt Faroe, kombëtarja e parë që “preu” shiritin e stadiumit që mban emrin e legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Me