Matej Cvetanoski i FC Shkupit lëshon hotelin në Antalia të Turqisë, transferohet në Hungari!

Matej Cvetanoski ka lëshuar hotelin ku qëndronte me FC Shkupit dhe ka udhëtuar drejt Hungarisë, aty ku edhe do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se Cvetanoski veçmë ka udhëtuar drejt shtetit hungarez, dhe se i nëjti së shpejti do të prezantohet

Cvetanoski: Derbit e qytetit gjithmonë të vështirë, por vetëm fitorja na mban në garë për titull

Pas ndeshjes me Rabotniçkin javën e kaluar, FC Shkupi do të zhvillojë sërish një derbi lokal, këtë herë kundër rivalit të madh, Vardarit, ndaj së cilës skuadër “bardhekaltërit” nga Çairi do të kërkojnë këndelljen, njofton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi shumë të vlefshëm për FC Shkupin, ka folur Matej Cvetanoski,

Tirana u prish punë Shkëndijës dhe FC Shkupit, futet në garë për Cvetanoskin e Vardarit

Skuadra kampione në fuqi e Shqipërisë, Tirana, i ka vënë syrin edhe një tjetër futbollisti nga rradhët e Vardarit. Fjala është për sulmuesin, Matej Cvetanoski, për shërbimet e të cilit gjithashtu interesohen edhe dy skuadrat shqiptare nga vendi ynë, Shkëndija dhe FC Shkupi. Kampionët në fuqi të Shqipërisë kanë joshur sulmuesin