Matej Cvetanoski i FC Shkupit lëshon hotelin në Antalia të Turqisë, transferohet në Hungari!

Matej Cvetanoski ka lëshuar hotelin ku qëndronte me FC Shkupit dhe ka udhëtuar drejt Hungarisë, aty ku edhe do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike. Informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se Cvetanoski veçmë ka udhëtuar drejt shtetit hungarez, dhe se i nëjti së shpejti do të prezantohet me fanellën e skuadrës së Gyirmot.

Emri i tij lidhej ngushtë me një transferim jashtë vendit me të përfunduar stinori vjeshtorë, mirëpo i njëjti sërish nisi përgatitjet me ekipin e FC Shkupit, mirëpo gjithnjë duke lënë hapur mundësinë e transferimit në ndonjë kampionat të huaj.

Dhe tashmë kur i erdhi shansi, Cvetanoski ka vendosur të braktis FC Shkupin, te e cila skuadër u transferua janarin e vitit 2021 nga ekipi i Vardarit.

Ai me FC Shkupin gjatë kësaj periudhe zhvilloi 32 ndeshje, duke realizuar edhe 7 gola, 5 prej të cilëve gjatë stinorit vjeshtorë.

24-vjeçari Cvetanoski në pjesën e parë të sezonit aktual, ishte ndër më të mirët te FC Shkupi, me 5 gola të shënuar dhe 6 asiste.

Sa i përket ekipit të tij të ri, Gyimrot, drejtuesit e kësaj të fundit te Cvetanoski shohin shpëtimtarin e sezonit, duke pasur parasysh se kjo skuadër stinorin vjeshtorëe mbylli në pozitën e fundit me 14 pikë, mirëpo me gjasa reale për të mbeijetuar, duke pasur parasysh se Ujpeshti i Bojan Miovskit dhe Stefan Spirovskit në pozitën e 8-të ka 3 pikë më shumë. (infOSport.mk)

Leave a Reply