Nëna shqiptare dhe babai serb, talenti i Monakos zgjedh kombëtaren që do përfaqësojë

Një histori e veçantë është ajo e talentit të Monakos, Dejan Kuzmanoviç. 17-vjeçari aktivizohet me të rinjtë e skuadrës nga Monte Karlo, aty ku po shkëlqen në repartin e mbrojtjes. Përveç qendërmbrojtësit, Kuzmanoviç e bën shumë mirë edhe detyrën e mbrojtësit të djathtë. E veçanta e lojtarit është se babai i tij

Ish kampionët e Francës interesohen për Arijan Ademin

Arijan Ademi vazhdon të tërheq vëmendjen e skuadrave të njohura europiane. Pas interesimit të skuadrës spanjolle të Betis, për shërbimet e futbollistit shqiptarë nga Maqedonia e Veriut që mbron ngjyrat e gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb, së fundmi interes kanë shfaqur ish kampionët e Francës, Monako. Fillimisht drejtuesit e Dinamos refuzuan

Zhardim rikthehet në krye të Monakos

Strategu portugez, Leonardo Zhardim është rikthyer në krye të Monakos, skuadër kjo që renditet vetëm në pozitën e parafundit në elitën e futbollit francez. Strategu 44-vjeçar në këtë post zëvendëson Tieri Henry, i cili u shkarkua të premten. Pikërisht Zhardim ishte paraardhësi i francezit Henry, pasi i njëjti për shkak rezultateve