Goli i Enis Bardhit në stilin “alla” Ronaldinjo nën murin e gjallë (VIDEO)

Enis Bardhi ka gjetur golin e tij të parë me Trabzonsporin në ndeshjet e Liga Europa, pasi shënoi në fitoren e thellë 4:0 ndaj Monakos, shkruan “infOSport.mk”. Goli i Bardhit ishte i jashtëzakonshëm, me shkupjanin që vendosi të kopjoj legjendën braziliane Ronaldinjo, duke shënuar një gol mjaft të bukur nga gjuajtja

Fabregas largohet nga Monako dhe transferohet në “Serie B”

Cesk Fabregas është larguar nga Monako pas tri viteve qëndrim në Francë. Mesfushori spanjoll ka vendosur që ta provoj veten në futbollin italian, edhe atë në Serie B. 35-vjeçari ka arritur tanimë marrëveshje përfundimtare me skuadrën e Komo. Ka qenë eksperti i transferimeve, Fabricio Romano që ka njoftuar se marrëveshja përfundimtare

Nëna shqiptare dhe babai serb, talenti i Monakos zgjedh kombëtaren që do përfaqësojë

Një histori e veçantë është ajo e talentit të Monakos, Dejan Kuzmanoviç. 17-vjeçari aktivizohet me të rinjtë e skuadrës nga Monte Karlo, aty ku po shkëlqen në repartin e mbrojtjes. Përveç qendërmbrojtësit, Kuzmanoviç e bën shumë mirë edhe detyrën e mbrojtësit të djathtë. E veçanta e lojtarit është se babai i tij

Ish kampionët e Francës interesohen për Arijan Ademin

Arijan Ademi vazhdon të tërheq vëmendjen e skuadrave të njohura europiane. Pas interesimit të skuadrës spanjolle të Betis, për shërbimet e futbollistit shqiptarë nga Maqedonia e Veriut që mbron ngjyrat e gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb, së fundmi interes kanë shfaqur ish kampionët e Francës, Monako. Fillimisht drejtuesit e Dinamos refuzuan

Zhardim rikthehet në krye të Monakos

Strategu portugez, Leonardo Zhardim është rikthyer në krye të Monakos, skuadër kjo që renditet vetëm në pozitën e parafundit në elitën e futbollit francez. Strategu 44-vjeçar në këtë post zëvendëson Tieri Henry, i cili u shkarkua të premten. Pikërisht Zhardim ishte paraardhësi i francezit Henry, pasi i njëjti për shkak rezultateve