Në një ndeshje të çmendur me 7 gola Sevilja mund Selta Vigon, Gomez luan rolin e heroit (VIDEO)

Sevilja ka shënuar fitore 4:3 ndaj Selta Vigos në stadiumin “Ballaidos” në Vigo në ndeshje shumë interesante dhe të bukur, ku përveç 7 golave të shënuar skuadrat krijuan edhe shumë raste para portave repsektive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja i takonte javës së 30-të në La Liga. Zhul Kande kaloi në epërsi mysafirët