Cikalleshi me fjalë motivuese për ekipin “kuqezi”: Covid 19 më ndaloi mua, por nuk ndalon dot Shqipërinë

Sokol Cikalleshi, autori i golit të vetëm ndaj Polonisë në ndeshjen e parë në Varshavë, në prag të ndeshjes së dytë ndaj këtij kundërshtari që këtë herë do të zhvillohet në Tiranë, morri një lajm të trishtë. Sulmuesi i Konjaspor rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe nuk do të jetë në gjendje

UEFA vlerëson Cikalleshin, ja për çfarë bëhet fjalë (VIDEO)

Në një sondazh të UEFA-s, goli i Sokol Cikalleshit i shënuar në ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Bjellorusisë është përzgjedhur në mesin e 3 më të mirëve për edicionin e kaluar. Sulmuesi kavajas i Konjaspor kishte shënuar golin e parë në atë transfertë, në të cilën Shqipëria kishte shënuar fitore

Çikalleshi barazohet me Taren, Salihin, por edhe me Timo Verner!

Sokol Çikalleshi, falë “dopietës” së shënuar sot përballë Bjellorusisë, ka hyrë në listën e golashënuesve më të mirë të përfaqësueses shqiptare, pasi ka arritur shifrën e 10 golave të shënuar me fanellën “kuqezi”. Futbollisti i Konjaspor tashmë renditet si i 7-ti në renditjen e përgjitshme të golashënuesve shqiptarë, duke iu bashkuar

Një super Shqipëri po shfaqet ndaj Bjellorusisë, vetëm edhe 45 minuta larg ëndërrës (VIDEO)

Shqipëria e ka mbyllur me avantazhin 3:1 pjesën e parë të takimit shumë të vlefshmë të Ligës së Kombeve në grupin 4 të Ligës “C” kundër Bjellorusisë, duke qenë vetëm 45 minuta larg ëndërrës së madhe, vendit të parë në grup, që përveç kësaj u mundëson “kuqezinjëve” që vitin tjetër

Cikalleshi bëhet shkok skuadre me Erdon Dacin te Konjaspor

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi ka vendosur të ndryshojë skuadër, mirëpo jo edhe kampionat. Shtatëlarti kështu do vazhdojë të luaj në Turqi, mirëpo këtë herë në Superligën Turke, me ekipin e Konjaspor, aty ku luan edhe sulmuesi i talentuar shkupjan, Erdon Daci, njofton “infOSport.mk”. 30-vjeçari Cikalleshi është prezantuar sot

Cikalleshi i shënon Selmanit, por goli i tij nuk mjafton që Akhisar të shënojë fitore (VIDEO)

Sokol Cikalleshi ka shënuar gol në barazimin 2:2 të skuadrës së tij Akhisarspor ndaj Menemen Belediye, i vlefshëm për javën e 21-të në Ligën e Parë turke, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje startuan titullarë plot 3 shqiptarë. Cikalleshi udhëhoqi sulmin për ekipin vendas të Akhisarspor, ndërsa Selmani dhe Domgjoni startuan nga