Ish futbollisti i Shkëndijës i jep lamtumirën Teutës

Bllagoja Todorovski edhe zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Teutës në Superligën shqiptare. 36-vjeçari largohet nga djemtë e detit pas 3 sezonesh, teksa me ta ka fituar 4 trofe, pasi ngriti lart dy herë trofeun e Superkupës, një herë Kupën, ndërsa vitin e kaluar ishte shpallur

Zhunior, Todorovski e thonë shqip: “Të gatshëm për një histori të re të Shkëndijës në Evropë” (VIDEO)

Shkëndija është duke i bërë parapërgatitjet e fundit para ndeshjes së turit të parë eliminatorë në kuadër të Liga Evropa, kundër Daçias nga Moldavia, ndeshje kjo që në program është nesër në Strumicë. Pasi trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan Hasani shpalosën pritjet e tyre përmes konferencës për shtyp, gatishmërinë e