Pas trajnerit Rexhepi, nga Dukagjini u larguan edhe dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia

Skuadra e Dukagjinit nuk po kalon momente të mira në Superligën e Kosovës. Inkuadirmi i tyre në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar bëri shumë bujë në qytetin e Klinës, mirëpo 15 xhirot e para rezultuan shumë të hidhura për këtë skuadër, që mban fenerin me vetëm 8

ZYRTARE, Xhengis Rexhepi trajner i KF Dukagjinit

Atë që e paralajmëruam më herët gjatë ditës së sotme, u bë realitet. Xhengis Rexhepi, edhe zyrtarisht është rikthyer në Superligën e Kosovës, duke marrë kësaj rradhe timonin e KF Dukagjinit, skuadrës së re të inkuadruar në elitën e futbollit kosovar, njofton “infOSport.mk”. Në ambientet e klubit të KF Dukagjini, në

Xhengis Rexhepi rikthehet sërish në Superligën e Kosovës!

Xhengis Rexhepi sërish do të rikthehet për të drejtuar një skuadër në Superligën e Kosovës. Burime të afërta me “infOSport.mk”, bëjnë të ditur se strategu tetovar, që aktualisht luan edhe rolin e ndihmës seleksionuesit të Igor Angellovskit, te prfaqësuesja A e Maqedonisë, do të marrë drejtimin e Dugagjinit, një skuadër

Llapi dhe Rexhepi ndërprejnë bashkëpunimin

Llapi dhe Xhengis Rexhepi kanë ndërprerë bashkëpunimin parakohe. Edhe pse strategu tetovar kishte kontratë deri në fund të sezonit, me pëlqim të dyanshëm palët kanë vendosur të ndajnë rrugët, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga klubi nga Podujeva, që do të udhëhiqet nga Tahir Batatina, që deri