Ndihmës seleksionuesi i Maqedonisë merr drejtimin e Llapit

Ndihmës seleksionuesi i Maqedonisë në futboll, Xhengis Rexhepi gjatë ditës së sotme pritet të prezantohet te skuadra kosovare e Llapit. Burime të afërta me ‘infOSport.mk’ bëjnë të ditur se palët kanë gjetur akordin dhe se në pjesën e dytë të kampionatit, skuadra llapjane do të drejtohet nga strategu tetovarë, i

Ndihmësi i Angellovskit, Xhengis Rexhepi skenoi Kosovën përballë Azerbejxhanit

Kosova edhe zyrtarisht do të jetë kundërshtari i Maqedonisë në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Skuadra ‘Dardane’ sonte në Prishtinë demoloi Azerbejxhanin, duke u konfirmuar si e para në grupin 3 të Ligës D, të Kombeve, ndërsa kjo mjaftonte që në gjysmëfinale të kemi një super përballje midis dy

E bujshme, Xhengis Rexhepi pjesë e stafit teknik të Sivaspor

Ndihmës seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Xhengis Rexhepi, prej sot edhe zyrtarisht do të jetë pjesë e stafit teknik të skuadrës turke të Sivaspor, njofton “infOSport.mk”. Rexhepi me Sivasporin ka nënshkruar kontratë një vjeçare, ndërsa do të luaj rolin e ndihmës kryetrajnerit, Tamer Tuna. “Dua të pranoj se për mua kjo

Xhengis Rexhepi gati të firmos me KEK-un

Ndihmës seleksionuesi i Maqedonisë, Xhengis Rexhepi është shumë fare pranë emërimit si trajner kryesor i skuadrës kosovare të KEK-ut, njofton “infOSport.mk”. Burime të afërta me portalin tonë bëjnë me dije se pas bisdimeve disa ditore, marrëveshja mes dy palëve është pranë finalizimit. Strategu tetovar ka vizituar edhe ambientet e klubit në Obiliq,