Reali me fanella të zeza, Junajtedi me të kuqe

Në mbledhjen e sotme të zhvilluar, janë arritur edhe të gjitha detajet për ndeshjen e sotme të Superkupës së Evropës që do të zhvillohet në Shkup, ndërmejt Real Madridit dhe Mançester Junajtedit.

Fituesit e Ligës së Kampionëve do të luajnë me fanella të zeza, ndërsa ato të Liga Evropës me të kuqe. De Gea do të jetë i veshur me fanellën ngjyrë jeshile, përderisa referët me të kaltërt.

Për shkak të temperaturave të larta, do të ketë edhe “tajm aut”-e gjatë pjesës së parë dhe të dytës.

Leave a Reply