Shkëndija po shkëlqen gjatë 45 minutave të para ndaj Renovës (VIDEO)

Shkëndija superiore përballë një Renove indiferente. Kështu mund të përshkruhet pjesa e parë e derbit shqiptarë midis Renovës dhe Shkëndijës në kuadër të javës së 17-të në elitën e futbollit vendor.

Besart Ibraimi gol ndaj Renoves

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLSHKENDIJA AVANSON NDAJ RENOVESRENOVA – SHKENDIJA 0:1(B. Ibraimi 3')

Публикувахте от infosport.mk в 25 ноември 2017 г.

“Kuqezinjtë” ishin dukshëm kundërshtarë më i mirë, ndërsa këtë më së miri e dëshmuan me tre golat e shënuar në rrjetën e Kobetiç.

Besart Ibraimi vetëm pas tre minutave lojë realizoi golin e parë, ndërsa i njëjti futbollist në minutën e 34-të shënoi edhe golin e dytë personal dhe të tretin për Shkëndijën, për të cilën skuadër në minutën e 25-të golin e dytë e realizoi kapiteni Ferhan Hasani nga pika e bardhë.

Pjesa e pare, Renova – Shkendija 0:3

MBYLLET PJESA E PARE E DERBIT NE TETOVERENOVA – SHKENDIJA 0:3(B. Ibraimi 3', 34', F. Hasani 25')