45 minuta të çmendura të Barçës, Mesi e Suarez turpërojnë Betisin (VIDEO)

Barcelona vijon rrugëtimin drejt titullit të kampionit, pasi mposhti në transfertë Real Betisin e Riza Durmishit me rezultat 0:5, duke thelluar kështu akoma më shumë distancën nga vendi i dytë me 11 pikë diferencë.

Lionel Messi dhe Luis Suarez shënuan të dy nga një dopietë, ndërsa Rakitiç ishte ai që hapi serinë e golave në minutën e 54-t. Barcelona nuk ka pësuar ende asnjë humbje në kampionatin spanjoll, teksa pas 20 takimesh ka fituar 17 dhe barazuar vetëm 3.

Leave a Reply