Një Meksikë shumë e guximshme, avansojnë ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Meksika dhe Gjermania në këto momente po zhvillojnë ndeshjen e parë të grupit “F”, ndërsa falë golit të shënuar nga Hirving Lozano në minutën e 35-të meksikanët po avansojnë gjatë 45 minutave të para ndaj kampionëve në fuqi të Botës, njofton “infOSport.mk”.

Futbollisti 22-vjeçar i PSV Ajndhovenit përfitoi nga një kundërzbritje e shpejtë, ndërsa pasi u lirua nga mbrojtësi kundërshtarë me një goditje precize nga brendia e zonës arriti që të mposht portierin Manuel Nojer.

Hirving “Chucky” Lozano Goal (0-1) | Germany vs Mexico – World Cup 2018 – 17/06/2018 by footbie.com

Leave a Reply