Shkëndija dhe Renova fitojnë para ndeshjeve të tyre për në Europë (VIDEO)

Shkëndija dhe Renova nuk kanë gabuar, duke shënuar fitore minimale në ndeshjet e sotme të javës së tretë, por me mjaft vlerë, pasi të njëjtat me siguri do të kontribuojnë për një atmosferë pozitive para ndeshjeve europiane, që këto dy skuadra do ti zhvillojnë me 27 gusht, njofton “infOSport.mk”.

Besart Ibraimi kalon ne epersi Shkendijen ndaj Makedonija GJ.P

Besart Ibraimi kalon ne epersi Shkendijen ndaj Makedonija GJ.PMAKEDONIJA GJ.P – SHKENDIJA 0:1(B. Ibraimi 86')

Публикувахте от infosport.mk в Събота, 22 август 2020 г.

Shkëndija falë golit të shënuar nga Besart Ibraimi në minutën e 86-të nga pika e bardhë, mundi minimalisht 1:0 Makedonija GJ.P në Shkup, ndërkohë Renova në Tetovë me rezultatin 2:0 mundi Akademia Pandevin.

Renova – Ak. Pandev 1:0 HT

Falë golit të Selmanit, Renova e mbylli me epërsi minimale pjesën e parë ndaj Ak. PandevRENOVA – AK. PANDEV 1:0 (R. Selmani 4')

Remzifaik Selmani hapi ndeshjen me golin e shënuar në minutën e katërt, ndërkohë fitoren e “gjispunuesve” e vulosi Alen Jasharovski me golin e shënuar në minutën e 93-të.

Jasharovski gjen golin debutues me fanellen e Renoves

Jasharovski gjen golin debutues me fanellen e Renoves, vulosi fitoren e "gjipspunuesve" ndaj Akademia PandevRENOVA – AK. PANDEV 2:0(A. Jasharovski 90+3')

Me po të njëjtin rezultat (2:0), kujtojmë, dje FC Shkupi mundi Bellasicën në Strumicë, me ç’rast si asnjëherë më parë, 3 skuadrat shqiptare, FC Shkupi, Shkëndija dhe Renova kryesojnë në renditjen tabelare.

FC Shkupi dhe Shkëndija në 3 xhirot e para kanë tubuar nga 7 pikë dhe mbajnë pozitat 1 dhe 2, ndërkohë Renova me 5 pikë renditet si e 3-ta.