Ronaldo shënon dy gola për t’i shpëtuar pankinën Pirlos në ditën më të zezë (VIDEO)

Juventusi të dielën mundi Udinezen në një ditë të zezë për klubin që nisi sfidën me sigurinë se rivalët e urryer të Interit ishin shpallur kampionë të Italisë. Një lajm i rëndë për skuadrën që e tregoi në fushë dhe po të mos ishte për reagimin e Ronaldos në fund të sfidës, mund t’i kishte dhënë lamtumirën ndoshta që sot edhe pranisë në Ligën e Kampioneve, por gjithashtu edhe trajnerit Andrea Pirlo.

Juventusi bëri një gafë të rëndë që në fillimin e ndeshjes duke i dhënë mundësinë De Paul që të ekzekutonte me shpejtësi një goditje dënimi duke gjetur Molinan, i cili çoi sferën në rrjetë për golin e avantazhit. Dybala dhe Bernardeski ishin thuajse të padukshëm në fushë, ashtu si edhe Ronaldo, por Pirlo nuk guxoi të ndërronte portugezin, por dy të tjerët.

Një vendim që rezultoi i saktë pasi ishte CR7 ai i cili në fund të sfidës zgjodhi telashet e teknikut, të paktën për momentin.

Fillimisht ai fitoi një penallti të cilën e shndërroi vetë në gol për barazim të rezultatit në 1:1 në minutën e 83-të, ndërkohë në minutën e 89, një harkim i Rabio gjeti pikërisht portugezin i cili shënoi me kokë duke vulosur fitoren 2:1 të skuadrës së tij që barazoi Atalantën e Milanin në kuotën e 69 pikëve, me tre skuadrat që ndajnë së bashku zonën Çampions.

Një sukses i rëndësishëm pak ditë para duelit direkt me Milanin, por sidomos për t’i dhënë kuptim ditës së diel ku të gjithë flisnin vetëm për suksesin e Interit dhe si mori fund hegjemonia disavjeçare e “Zonjës së Vjetër”.

Leave a Reply