E bujshme, Hysaj mund të luaj bashkë me Suarez te Atl.Madridi

Skuadra gjigande spanjolle e Atletiko Madridit është i interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit shqiptarë të Napolit, Elseid Hysaj.

Skuadra e Diego Simeones është në kërkim të një mbrojtësi të krahut të djathtë, pas problemeve të kroatit Sime Vrshaljko, që ka probleme me gju.

Simeone e sheh Kieran Trippier si zgjedhje e parë, derisa tani dëshiron edhe shërbimet e Hysaj si opsion i dytë.

Shqiptari në dy vitet e fundit ka qenë titullar te Napoli, me klubin italian që ka refuzuar të gjitha ofertat për 27-vjeçarin.

Sipas “Mundo Deportivo”, Hysaj ka vendosur të largohet në verë dhe Atletiko Madridi synon ta bind për kalimin në “Vanda Metripolitano” si agjent i lirë.

Leave a Reply