Formacionet zyrtare, Mançester Siti – Çelzi

Me fillim nga ora 21:-00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes dy skuadrave angleze, Mançester Sitit dhe Çelzit.

Siti i Pep Guardiolas do të luftojë për të shkruar histori, derisa Çelzi i rilindur me Tomas Tushel kërkon lavdinë e madhe.

Formacionet zyrtare:
MANÇESTER SITI:
Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Gündogan, Bernardo Silva; Mahrez, Foden, Sterling
ÇELZI:
Mendy; Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kanté, Chilwell; Havertz, Werner, Mount.

Strategjitë individuale të Pep Guardiolas dhe Tomas Tushel pritet që ta vendosin takimin.

Leave a Reply