Besa e Dobërdollit i kundërpërgjigjet Voskës! Transferon një futbollist kampion

Edhe pse ende nuk ka nisur zyrtarisht merkatoja në futbollin tonë vendor, shumë skuadra tashmë kanë angazhuar futbollistë të rinj, me të cilët pretendojnë ti arrijnë objektivat e tyre, shkruan “infOSport.mk”.

Përveç skuadrave elitare, janë edhe ato nga Liga e Dytë që nuk kursejnë asgjë, për më tepër dy skuadrat shqiptare nga Konferenca e Perëndimit, Voska Sport dhe Besa e Dobërdollit.

Skuadra shqiptare nga Ohri ka angazhuar plotë 10 futbollistë, në mesin e të cilëve edhe dy kampion, Izair Eminin dhe Jasir Selmanin, ndërsa të njëjtën gjë ka bërë edhe Besa e Dobërdollit, që në rradhët e veta ka sjellë një super futbollistë, mbrojtësin Sedat Berisha, gjithashtu pjesë e asaj gjeneratë të artë, që bashkë me Eminin dhe Selmanin ngritën lartë trofeun e titullit kampion me Shkëndijën gjatë vitit 2011.

Mirëpo Berisha nuk është emri i vetëm i angazhuar nga drejtuesit e skuadrës nga Dobërdolli, të cilët ndërtimin e skuadrës së re që do të garojë në Ligën e Dytë, e kishin nisur që nga trajneri, duke i’a besuar këtë post strategut nga Gostivari, Mensur Jakupit.

Pikërisht me kërkesë të këtij të fundit, erdhi edhe deri te angazhimi i Sedat Berishës në mbrojtje, ndërsa gjithashtu arritën të angazhojnë edhe mbrojtësin e majtë, Almir Rexhepi (huazim nga Shkëndija), sulmuesin Vlladimit Zhoglev nga rradhët e Skopjes, si dhe portierin Valon Neziri nga ekipi i Korabit.

Ditëve në vijim drejtuesit e Besës së Dobërdollit pritet që të prezantojnë edhe  disa emra të rinj, me të cilët do të kërkonin një prezantim më së të denjtë në Ligën e Dytë – Perëndim. (infOSport.mk)

 

Leave a Reply