Kukësi shpërthen “bombën” kërkon të transferojë ish juventinin, Xhiovinko!

Kukësi tenton goditjen e bujshme në merkaton e janarit. Orët e fundit ka dalë në skenë emri i italianit, Sebastian Xhiovinkos, ish-fantazistit të Juventusit dhe kombëtares italiane, i cili mund t’i bashkohet skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë. Burime të rezervuara të “Panorama Sport”pranë kampit kuksian konfirmojmë se nuk bëhet fjalë

Ekskluzive, Klisman Cake një futbollistë i ri i Shkëndijës!

Shkëndija vazhdon të përforcojë skuadrën me futbollistë cilësorë, teksa informacione të sigurta pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se skuadra kampione në fuqi ka arritur marrëveshje me futbollistin e Struga Trim Lum, Klisman Cake. Futbollisti shqiptarë ishte një ndër më të mirët te Struga Trim Lum gjatë këtyre dy viteve e gjysmë,

Vasoski prezantohet te Sarajeva, bashkë me të edhe dy ndihmësit e tij

Aleksandar Vasoski sot edhe zyrtarisht është prezantuar si trajner i skuadrës së njohur boshnjake të Sarajevës. Strategu 42-vjeçar me shumë herë kampionët e Bosnje e Hercegovinës ka nënshkruar kontratë për 6 muaj, ndërsa në arrinë të sigurojë Europën, automatikisht e njëjta i vazhdohet edhe për një vit tjetër. Vasoski tashmë ka zgjedhur