Vazhdon situata alarmante në Premierligë, 72 raste të reja me COVID-19

Premierliga po vazhdon të ballafaqohet me krizën e shkaktuar nga vala e re e koronavirusit, ndërsa nuk ka javë që nuk shtyhet një ndeshje për shkak të saj. Varianti i Omicron po përhapet me të madhe dhe ekziston rreziku që kampionati i futbollit të dëmtohet në përmasa të mëdha. Sipas njoftimit të

Mane “heroi” i Senegalit, shënon në “frymën e fundit” golin e fitores në Kupën e Afrikës (VIDEO)

Kombëtarja e Senegalit e ka nisur mbarë pjesëmarrjen e saj në kuadër të Kupës së Afrikës, duke mundur Zimbabven në ndeshjen e parë që zhvilloi në kuadër të këtij kompeticioni. Senegali shënoi fitore minimale 1:0 në ndeshjen e fazës së grupeve, e vlefshme për grupin “B”. “Heroi” i Senegalit në këtë takim

Vjen edhe largimi i dytë nga rradhët e Dritës së Ardian Nuhiut

Pas Agim Zekës, i cili ditë më parë me koncensus ndërpreu bashkëpunimin me skuadrën kosovare të Dritës, është edhe Erjon Vucaj, i cili ka vendosur që edhe përfundimisht pas gati 4 viteve të largohet nga skuadra gjilanase, përcjellë “infOSport.mk”. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi gjilanas përmes një njoftimi në faqen

E bujshme, Fatih Terim largohet nga Galatasaraji për të marrë drejtimin e Kosovës!

Trajneri legjendar turk, Fatih Terim, është larguar nga klubi i tij i zemrës Galatasaraji. Kjo është e hera e katërt që Terim dhe Galatasaraji ndajnë rrugët. Largimi i “perandorit turk” erdhi si pasojë e rezultateve jo të mira në kampionatin turk këtë edicion, në të cilin skuadra nga Stambolli në 20

Izet Ajrullahu edhe zyrtarisht rikthehet te Skopje

Izet Ajrullahu është rikthyer te Skopje, aty ku kaloi momentet e tij më të mira të karrierës. Shkupjani ishte ndër futbollistët më të merituar edicionin e kaluar, kur skuadra nga Autokomanda siguroi pjesëmarrjen në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Ajrullahu shkëlqeu stinorin vjeshtorë të sezonit 2020/2021 me Skopjen, ndërsa kjo

Ali Adem largohet nga FC Shkupi, “bardhekaltërit” tashmë kanë gjetur zëvendësuesin e tij

Pas një viti me plotë momente të bukura dhe paraqitje mjaft të mira me fanellën e FC Shkupit, mesfushori Ali Adem, rikthehet te skuadra e Arisit nga Selaniku. Adem skuadrës nga Çairi iu bashkua shkurtin e vitit të kaluar edhe atë vetëm në formë huazimi. Ai në një prononcim për faqen zyrtare

Besnik Ferati largohet nga Ak.Pandev, gati për të veshur fanellën e FC Shkupit

Besnik Ferati edhe zyrtarisht ka ndërprerë bashkëpunimin me Akademia Pandev, te e cila skuadër u transferua janarin e vitit të kaluar. Edhe pse i njëjti me skuadrën nga Strumica kishte kontratë deri qershorin e vitit 2023-të, vendosi që ta ndërpresë atë para kohe, kjo edhe shkaku i largimit të trajnerit,

Voska Sport nis përgatitjet për stinorin pranveror ku kërkon të shkruajë historinë!

Pas pushimit prej më shumë se 3 javësh, skuadra e Voska Sport është rikthyer në terrenet e futbollit, për të vijuar me përgatitjet për stinorin pranveror, e ku kjo skuadër synon të shkruaj historinë, duke kërkuar inkuadrimin në Ligën e Parë, qoftë direkt, apo përmes ndeshjes së balotazhit, njofton “infOSport.mk”. Në

Partizani po i bënë vend Fernandinjos së Makedonija GJ.P

Partizani e ka marrë seriozisht transferimin e brazilianit Fernando Augusto – Fernandinjo. Madje këtij të fundit i’a ka siguruar edhe vendin e titullarit, duke e larguar përfundimisht te ekipi i të rinjëve mbrojtësin e deritanishëm të krahut të majtë, Emiliano Musta. Një gjë të tillë ka zbuluar “Panorama Sport”. Sipas kësaj