Granit Xhaka dëmtohet dhe lëshon fushën, frikë për Botërorin “Qatar 2022”!

Një mbrëmje e pafat për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i Arsenalit është detyruar të lërë para kohe fushën e lojës në ndeshjen që “topçinjtë” e zhvilluan sonte kundër Vulverhemptonit në transfertë. Xhaka luajti vetëm 16 minutat e para, pasi një dëmtim që pësoi bëri që ai të lërë fushën. Sigurisht një lëndim

Voska Sport dhe Gostivari nuk gabojnë, vazhdojnë “luftën” për Ligën e Parë

Paralel me 4 ndeshjet e sotme në kuadër të Ligës së Dytë, sot janë zhvilluar edhe dy takime të javës së 12-të në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjet e tyre i zhvilluan dy skuadrat shqiptare që shihen si konkurrent kryesor për dy vendet e para, Voska Sport dhe Gostivari. Që

Struga fiton derbin ndaj Shkëndijës, FC Shkupi e nis mbarë nikoqirllëkun në Kërçovë

Struga Trim Lum ka fituar derbi ndeshjen e javës së 15-të kundër Shkëndijës, duke vazhduar kryesimin në renditje, derisa shumë pranë tyre tashmë ndodhet edhe FC Shkupi, skuadër kjo që në ndeshjen e parë si nikoqir në Kërçovë, për shkak të suspendimit të terrenit në Çair, mundi Skopjen me shifrat