Struga fiton derbin ndaj Shkëndijës, FC Shkupi e nis mbarë nikoqirllëkun në Kërçovë

Struga Trim Lum ka fituar derbi ndeshjen e javës së 15-të kundër Shkëndijës, duke vazhduar kryesimin në renditje, derisa shumë pranë tyre tashmë ndodhet edhe FC Shkupi, skuadër kjo që në ndeshjen e parë si nikoqir në Kërçovë, për shkak të suspendimit të terrenit në Çair, mundi Skopjen me shifrat 3:1, njofton “infOSport.mk”.

Struga Trim Lum shënoi fitore minimale 1:0 ndaj skuadrës së Qatip Osmanit, falë golit të shënuar nga Hristijan Maleski në minutën e 40-të. Shkëndija tentoi fare në fund për ti shpëtuar disfatës, mirëpo dy tentativat e sulmuesit rezervë, Vlatko Stojanovski, rezultuan të pasuksseshme.

FC Shkupi edhe përkundër disavantazhit që kishte vetëm pas 3 minutave lojë përballë rivalit lokal, Skopjes, në fund regjistroi fitore 3:1, falë golave të shënuar nga Cefas (19’), Margveashvili (22’) dhe Hamidi (51’).

Fitore komode edhe për Tikveshin dhe Akademia Pandev, skuadra këto që mundën me shifrat 3:0, Rabotniçkin, gjegjësisht Sileksin.

Java e 15-të mbyllet nesër me ndeshjen në Gjorçe Petrov të Shkupit, ku mejdanin do të ndajnë Makedonija Gj.P e Muharem Bajramit dhe Bregallnica.

E lirë këtë javë, është skuadra e Pobedës. (infOSport.mk)

LPFMV – Java XV

Struga Trim Lum 1:0 Shkëndija
FC Shkupi 3:1 Skopje
Ak.Pandev 3:0 Sileksi
Tikveshi 3:0 Rabotniçki
Makdonija Gj. P 13.11 (13:00h) Bregallnica
Pobeda e lirë  

Leave a Reply