Pas aventurës me Shqipërinë, Edi Reja merr drejtimin e skuadrës sllovene!

Trajneri i njohur italian, Eduardo Reja ka marrë drejtimin e skuadrës sllovene të ND Gorica, ka njoftuar klubi slloven. Reja në postin e trajnerit te kjo skuadër do të pasojë Miran Srebrnic, i cili u shkarkua pas një sërë rezultatesh të këqija. ND Gorica është aktualisht në vendin e fundit (10), me

Junajtedi me paga marramendëse në Premierligë, pasojnë Liverpulli dhe Siti

Potenciali ekonomik i Premierligës angleze është i padiskutueshëm. Këtë e demonstrojnë klubet e tyre në tregjet e transferimeve, ku ata paguajnë miliona për të nënshkruar me futbollistë të ndryshëm, duke lidhur kontrata astronomike. “The Times” ka publikuar të dhënat ekonomike të skuadrave kryesore në garë, për sa u përket  pagave, e

Mesazh kërcënues për Messin, kriminelët qëllojnë me plumba dyqanin e bashkëshortes së tij

Natën mes të mërkurës dhe të enjtes në Rosario, dy burra me motoçikletë kanë qëlluar me 14 plumba në një dyqan në pronësi të familjes së Antonella Roccoco, gruaja e futbollistit të famshëm Lionel Messi. Kriminelët kanë lënë edhe një mesazh kërcënues të shkruar me dorë drejtuar Lionel Messit, transmeton “Oberainside”. “Messi,

Barcelona fiton Realin midis Bernabeut në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës (VIDEO)

Barcelona ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Spanjës përballë rivalit të përjetshëm, Real Madridit. Kjo fitore fiton edhe më shumë në peshë, pasi u arrit në fushën e stadiumit “Santiago Bernabeu”. Real Madridi nuk dërgoi asnjë goditje brenda kuadratit të portës së Ter Shtegen. Në anën tjetër, Çavi edhe

Maqedonia U16 e Bearit barazon në ndeshjen e dytë kundër Gjeorgjisë

Maqedonia e  Veriut U-16 ka zhvilluar dy ndeshje kontrolluese kundër Gjeorgjisë në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Një barazim dhe një disfatë është epilogu i këtyre dy përballjeve të zhvilluara në Tbilisi. Pas disfatës minimale 1:0 në ndeshjen e parë, të përzgjedhurit e trajnerit Dashmir Beari në ndeshjen e dytë të zhvilluar gjatë ditës

Napoli ka gati kontratën dhe pagën e re për Amir Rrahmanin!

Amir Rrahmani do ta nënshkruajë shumë shpejt kontratën e re me Napolin. Futbollisti kosovar po shfaq formë solide me klubin italian, drejtuesit e së cilës skuadër po planifikojnë ta shpërblejnë me një kontratë të re kapitenin e përfaqësueses së Kosovës. Sipas gazetarit sportiv italian Nicolo Schira, marrëveshja në mes të palëve është

Jane Nikolloski merr postin e drejtorit te FC Shkupi!

Ish portieri legjendar, Jane Nikolloski, pjesë e asaj gjenerate të artë të ish Slloga Jugomagnatit, tashmë FC Shkupit, është rikthyer te skuadra nga Çairi sërish, këtë herë në postin e drejtorit, njofton “infOSport.mk”. Nikolloski ishte pjesë e asaj gjenerate të artë nga viti 1999 deri në vitin 2001, që më pas

E dhimbshme, në aksidentin tragjik të trenave në Greqi humb jetën futbollisti 22-vjeçar, Adamakis

Futbollisti i ri grek, Jordanis Adamakis ka mbetur i vdekur në moshën 22-vjeçare, pas një aksidenti të tmerrshëm trafiku, kur dy trena u përplasën në Greqi. Amadakis ishte në linjën Athinë-Selanik në ditën fatale dhe sipas mediave greke, familja e tij nuk e dinte që ai ishte në trenin e vdekjes

Messi ju blen 35 “iPhone 14” të arit bashkëlojtarëve të tij te Argjentina!

Messi ka shpenzuar 210,000 euro duke blerë 35 iPhone të veshur në ari. Të gjithë “iPhonët” do tu shpërndahen bashkëlojtarëve të tij nga skuadra e Argjentinës për titullin e kampionit të Botës në Katar të fituar vitin e kaluar. “Ishte një nder t’i dhuroja 35 iPhone 14 ari Leo Messit për shokët