Struga Trim Lum uron Voska Sportin për inkuadrimin në Ligën e Parë

Voska Sport sot edhe zyrtarisht siguroi një vend për në Ligën e Parë, duke iu bashkuar skuadrës së Struga Trim Lum, dy skuadra këto buzë liqenit që edicionin e ardhshëm do të zhvillojnë edhe takimet e tyre të para zyrtare, njofton “infOSport.mk”. “Klubi jonë i uron klubit të F.C  Voska Sport

Erald Çinari në prag të sfidës me FC Shkupin: Ne jemi Shkëndija, ta dëshmojmë atë edhe në terren

Kur kanë mbetur tre ndeshje deri në mbyllje të sezonit, futbollistët e Shkëndijës do të provojnë të gjitha shanset për të kompensuar negativën me liderin e renditjes Struga Trim Lum. Pesë pikë me tre ndeshje deri në fund dhe 9 pikë që janë në lojë, Shkëndija gjendet para një misioni të

Pas suksesit të madh të Voska Sport, flet strategu Imeri: Gjitha meritat shkojnë për lojtarët, urime të gjithëve

Voska Sport sezonin e ardhshëm do të luaj në Ligën e Parë. Skuadra shqiptare nga Ohri në këtë mënyrë rikthen lavdinë e këtij qyteti, që nuk shihte futboll elitar tashmë plotë 21 vite. Për më tepër Voska Sport nën udhëheqjen e Nefi Useinit brenda katër viteve e arrinë këtë sukses

Historike, Voska Sport e Nefi Useinit siguron një vend për në Ligën e Parë

Voska Sport edhe zyrtarisht edicionin e ri futbollistik do të garojë në Ligën e Parë futbollistike të Maqedonisë. Skuadra shqiptare në këtë mënyrë bëri që Ohri pas shumë viteve të ketë përfaqësueses në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër barazimit 2:2 në derbin lokal ndaj

Voska Sport që sot mund të konfirmojë pjesëmarrjen në Ligën e Parë

Sot në program në futbollin vendor, janë ndeshjet e javës së 28-të në Ligën e Dytë. Voska Sport ndodhet në një pozitë shumë të volitshme, kjo pasi skuadra shqiptare nga Ohri, që sot mund të konfirmojë pjesëmarrjen në Ligën e Parë, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Berat Imeri do të përballet