Mediat sportive zgjedhin Bunjamin Shabanin futbollistin më të mirë të javës

Bunjamin Shabani ishte protagonisti kryesor i Struga Trim Lum në ndeshjen e luajtur në mesjavë ndaj Shkëndijës në Tetovë, në të cilën kampionët e rinj triumfuan me rezultat 2:1. Të dy golat e fitores për struganët i realizoi kapiteni Bunjamin Shabani, me çka bëri që mediat e njohura sportive të vendit

Omer Bunjaku edhe zyrtarisht largohet nga FC Shkupi

Omer Bunjaku edhe zyrtarisht nuk është më pjesë e strukturave organizative të  FC Shkupit. Një gjë të tillë ka njoftuar vetë Bunjaku përmes profilit zyrtarë në facebook, njofton “infOSport.mk”. Ai kishte falënderuar të gjithë trajnerët me të cilët kishte bashkëpunuar, Federatën dhe gjithë skuadrat për “Fair-Play” e treguar, e mbi të

Hendboll, arbitri shqiptarë Ismail Metalari do të ndajë drejtësinë në finalen e Kupës së Maqedonisë

Arbitri shkupjan i hendbollit, Ismail Metallari, vazhdon të jetë ndër më të mirët në profesionin e tij, duke ndarë drejtësinë në mënyrën më të mirë të mundshme, e që si pasojë i sjellin delegime të reja, si vendore, ashtu edhe ndërkombëtare. Së fundmi, Metallari bashkë me Nenad Nikollovskin, janë deleguar për

Ndeshja e balotazhit midis Skopjes dhe Vardarit do të zhvillohet në Kavadar!

Skopje është skuadra e Ligës së Parë, që do të luaj balotazhin për mbijetesë në elitën e futbollit vendor. Kjo u mësua vetëm dje, pasi “piratët” nga lagjja e Hekuranës pësuan disfatë të thellë 4:0 në udhëtim te Tikveshi në Kavadar, ndërsa në anën tjetër skuadra e Akademia Pandev barazoi

Caktohet ora se kur do luhet finalja e Kupës, Struga Trim Lum-Makedonija GJ.P

Finalja e edicionit të sivjetshëm të Kupës së Maqedonisë midis Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P. në program është me datë 20 maj. Një gjë e tillë nga Komisioni i Garave pranë FFM-së ishte caktuar që kohë më parë, mirëpo pasi u ndryshua vendodhja, plotësisht duheshe të caktohet edhe ora,