Andi Lila: I kërkoj ndjesë Kosovës, por lojtarët më të mirë duhet të luajnë me Shqipërinë

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Andi Lila në një intervistë për “Euroneës Albania”, tha se të gjithë futbollistët më të mirë që kanë gjak shqiptari, duhet të veshin fanellën “kuq e zi”. Sipas tij në të gjitha viset ku jetojnë shqiptarët, edhe në Kosovë, Maqedoni të Veriut apo Mal të Zi, ata

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Andi Lila me post të rëndësishëm te PD

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka emëruar ish-futbollistin e kombëtares shqiptare Andi Lila koordinator të PD për sportin. Andi Lila është një ndër figurat publike që është i përfshirë në politikë dhe ka shprehur publikisht angazhimin e tij në Partinë Demokratike. Andi Lila ka deklaruar më herët se synon krijimin e

Shkëndija vihet pas Andi Lilës

Shkëndija e Tetovës pasi nuk arriti që të sigurojë shërbimet e mesfushorit Sabien Lilaj, pjesë e kombëtares shqiptare, tashmë me të gjitha forcat do të tentojë të marrë një tjetër reprezentues “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Andi Lilën, emri i të cilit lidhet edhe me Tiranën. Emri i Lilës me Shkëndijën