Danimarka me poker golash kualifikohet për në çerekfinale (VIDEO)

Danimarka është skuadra e parë çerekfinaliste e EURO 2020. Danezët mposhtën Uellsin me rezultatin 4:0, njofton “infOSport.mk”. Hero i danezëve doli të jetë sulmuesi Kasper Dolberg, i cili realizoi dy gola, ndërsa fare në fund realizuan edhe Maehle e Braitvajte. Ndeshja e luajtur në Holandë nisi me një sinjal të dhënë nga

Tifozët e Danimarkës surprizojnë Eriksenin, ja banderola gjigante në murin e spitalit

Kristian Eriksen ndodhet i shtruar në spital pas atakut kardiak që pësoi në fushë në sfidën ndaj Finlandës. Përveç mbështetjes në rrjetet sociale, tifozë të Danimarkës kanë menduar ta surprizojnë mesfushorin duke u shpalosur banderola me ermin e tij në ambientet e jashtme të spitalit. “Kristian Eriksen, një për të gjithë dhe

“Nuk kishte puls”, mjeku i Danimarkës tregon çfarë na ndodhi me Eriksenin në fushë

Ngjarja e ditës së djeshme, në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, ku mesfushori danez Kristian Eriksen pësoi atak kardiak, duke qëndruar pa ndjenja për disa minuta në fushë, ka tronditur të gjithë botën e futbollit dhe jo vetëm. Për fatin e mirë, tashmë mesfushori i Interit është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe kjo

Kosova shkëlqen ndaj Danimarkës, por fati ju kthen shpinën fare në fund (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës vazhdon me super paraqitjet e saj. Të përzgjedhurit e trajnerit Bernard Çallandes të enjtën në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë  barazuan 2:2 ndaj Danimarkës, skuadër kjo që deri te barazimi erdhi vetëm në minutat shtesë të takimit, njofton “infOSport.mk”. Në një super atmosferë të krijuar nga

Kosova në mars përballet me ish kampionët e Europës

Një ish-kampione e Evropës do të shtohet në listën e kundërshtareve më të fuqishme të përfaqësueses së Kosovës në futboll, shkruan sot Koha Ditore. Është përfaqësuesja e Danimarkës me të cilin pritet të takohet Kosova në mars të vitit të ardhshëm, në terminin gjatë të cilit është e obliguar të luajë një miqësore ndërkombëtare (21-23

Kroacia pa probleme ndaj Nigerisë, fitoi edhe Danimarka (VIDEO)

Kombëtarja e Kroacisë ka shënuar fitore 2:0 ndaj Nigerisë në ndeshjen e parë të saj në kuadër të grupit “C”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra ballkanase ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë në fushë, ndërsa këtë e dëshmoi për gjatë 90-të minutave. Edhe përkundër dominimit megjithatë goli i parë i kroatëve mban firmën e