Dashmir Elezi edhe në pranverë do të luaj me Shkëndijën, ja arsyeja!

Situata e rënduar emocionale e Dashmir Elezit, pas humbjes së babait dhe gjyshit brenda një muaji, janë arsyeja e rikthimit të talentit tetovar te skuadra e Shkëndijës, pavarësisht se ky i fundit kishte nënshkruar me ekipin gjeorgjian të Torpedo Kutaisi, shkruan “infOSport.mk”. Si duket vendimi për tu transferuar jashtë vendit, i

Vrasësi i ekipeve polake, mediat atje i japin shumë hapësirë talentit të Shkëndijës së Tetovës, Dashmir Elezi!

Shkëndija e Tetovës bie në sy të tifozëve polak gjatë fazës përgatitore në Antalia të Turqisë. Kampionia e Maqedonisë së Veriut në ndeshje kontrolluese fillimisht mundi 4:1 Piast Gliwice, dhe më pas 3:1 edhe Warta Poznań. Vrasësi i ekipeve tona (shkruan mediumi nga Polonia) në këto ndeshje ishte Dashmir Elezi,

E bujshme, përveç Gaziantep në garë për Dashmir Elezin futen edhe Fenerbahçe dhe Bashakshehir!  në “luftë” për Dashmir Elezin!

Super talenti i Shkëndijës së Tetovës, Dashmir Elezi është në qendër të klubeve të ndryshme në këtë merkato, por veçanarisht të atyre nga Superliga e Turqisë. Gaziantepi ishte skuadra më afër shërbimeve të Elezit deri më tani. Por, si duket gjithçka ka ndryshuar, pasi dy skuadra tjera nga Superliga turke kanë

Florent Ramadani dhe asisti i tij në stilin “Alla-Zidançe” për Dashmir Elezin (VIDEO)

Florent Ramadani dhe Dashmir Elezi, dy super talentët e Shkëndijës mund të thuhet lirisht se sot patën fjalën kryesore në ndeshjen miqësore që “kuqezinjtë” nga Tetova e zhvilluan në Antalia të Turqisë përballë polakëve të Piast Gliëice, njofton “infOSport.mk”. Njëri komandonte në mesfushë, e tjetri në sulm, ndërsa që të dy

60 talentët më të mëdhenj në futbollin botëror, në mesin e tyre edhe ai i Shkëndijës!

Prestigjiozja britanike “The Guardian” sot ka përpiluar listën e 60 talentëve më të mëdhenj në futbollin botërorë. Në mesin e shumë emrave të njohur, në këtë listë është përfshirë edhe talenti i Shkëndijës së Tetovës, Dashmir Elezi. Ky i fundit njëherit me 16 vjet e 1 ditë mban rekordin për debutuesin

Super yllin e Shkëndijës, Dashmir Elezi nuk e ndal dot as Rusia!

Shkëndija  e Tetovës ka një xhevahir të vërtetë në rradhët e saja. Fjala është për 16-vjeçarin Dashmir Elezi, i cili përveç me Shkëndijën në kampionat, po shkëlqen edhe me përfaqsuesën U19 të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ai së fundmi ka shënuar në miqësoren kundër Rusisë, ndeshje kjo e zhvilluar në Antalia të

Dashmir Elezi i Shkëndijës shënon golin e vetëm për Maqedoninë U19

Maqedonia U19 edhe në ndeshjen e dytë miqësore ka pësuar disfatë përballë Bosnje e Hercegovinës, ndërsa sërish për “verdhekuqtë” firmën e golit e mban një shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse në ndeshjen e parë, Maqedonia U19 edhe të enjten pësoi disfatë 2:1, teksa golin e vetëm për ekipin e trajnerit Vlatko