ZYRTARE, FIFA hedh shortin, Shqipëria në grup me Kosovën

FIFA ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të raundit paraeliminator të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2019-të në konkurrencën e femrave. Kombëtarja e Shqipërisë e cila është vendosur në Grupin “B” bashkë me Kosovën, Greqinë dhe Maltën, do të ketë privilegjin që ndeshjet e këtij grupi, të cilat zhvillohen me sistem grumbullimi,