Ditë zie në futbollin shqiptar, ndërroi jetë ish trajneri i Shkëndijës së Tetovës

Ditë zie në futbollin shqiptar, ku ka ndërruar jetë ish-trajneri i Korabit dhe Shkëndijës së Tetovës, Bexhet Shehu. Këtë lajm të trishtë e ka bërë të ditur gazetari i njohur shqiptarë, Dëfrim Methasani nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare, ku shpreh ngushëllimet për profesor Shehun, i cili kishte lënë

Murat Adili largohet nga Korabi pa zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare, transferohet në Ligën e Parë!

Me 20 janar ishte prezantuar te skuadra e Korabit, mirëpo pa kaluar ende një muaj Murat Adili ka ndërruar sërish skkuadër, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi kërçovarë vendosi ti jap fund qëndimit të tij te Vëllazërimi në këtë fillim viti, mirëpo edhe pse priteshe që të vazhdojë të shënojë në Ligën e

Dibrani Ujkan Muça pranë transferimit te FC Llapi!

Skuadra e Llapit me kryetrajnerin Tahir Batatina, njihet si një skuadër që ju jep shumë hapësira talentëve të rinj, teksa drejtuesit e skuadrës nga Podujeva së fundmi kanë shfaqur interesim edhe për talentin dibran, Ujkan Muça. Siç mëson “infOSport.mk”,  Muça ndodhet në Kosovë dhe palët janë duke diskutuar çështjet e fundit

Korabi zgjedh çështjen e trajnerit

Korabi ka zgjedhur çështjen e trajnerit, teksa sot këtë post i’a ka besuar kërçovarit, Nazmi Ajdini, njofton “infOSport.mk”. Ajdini në postin e trajnerit do të pasojë Bobi Stojkoskin, i cili u shkarkua nga ana e drejtuesve të Korabit me të përfunduar stinori vjeshtorë. Ajdini për herë të fundit kishte udhëhequr Vëllazërimin

Korabi shkarkon trajnerin

Skuadra e Korabit nga Dibra që pjesën e parë të sezonit në Ligën e Dytë – Perëndim e mbylli në pozitën e 5-të me 24 pikë, (plotë 13 pikë larg pozitës së parë që mbahet nga Skopje), ka mbetur pa trajner, teksa drejtuesit e kësaj sakudre vendosën të shkarkojnë trajnerin