Shaqiri nuk mund të luaj në Ligën e Kampionëve, shkak vaksina!

Xherdan Shaqiri bëri një debutim fantastik me Lionin në Ligue 1, teksa dhuroi asist në golin e dytë përballë Strazburg, ndeshje në të cilën skuadra e tij shënoi fitore 3:1. Ish mesfushori i Liverpullit shihet si një nga pikat kryesore të klubit, megjithatë 29 vjeçari nuk do të mund të ndihmojë

Bajerni kundër PSZH në finalen e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Bajerni i Munihut do të jetë kundërshtarë i Paris Sen Zhermenit në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve për edicionin 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bavareze” sonte në gjysmëfinalen e dytë mundi Lionin me rezultatin e pastërt 3:0, duke mos e diskutuar në asnjë moment kualifikimin për në finalen e 23

Ronaldo nuk e pranon dot, por Juventusi i tij u eliminua nga Lioni (VIDEO)

Skuadra franceze e Lionit ka bërë befasinë më të madhe të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, duke e eliminuar Juventusin, një ndër skuadrat që shihej si pretendente që këtë vit të fitojë kompeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, njofton “infOSport,mk”. Lioni të premten në mbrëmje në Torino u

Liga e Kampionëve, grupi “G”, Lioni përballë Zenitit, Benfika mirëpret gjermanët e Lajpcig

Grupi "G" i Ligës së Kampionëve është mjaft i balancuar. Shorti ka bashkuar skuadra të cilat nuk kanë shumë diferenca nga njëra-tjetra dhe do të luftojnë deri në fund për kualifikimin. Në këtë grup bëjnë pjesë Lioni, Zeniti, Benfika dhe Lajpcigu. Në mbrëmjen e sotme, Lioni do të presë në Francë

Dy ndeshje pa asnjë gol të shënuar, gjithçka vendoset në ndeshjet e kthimit (VIDEO)

Pa asnjë gol të shënuar kanë përfunduar dy ndeshjet e para të 1/8 së finales gjatë mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Në “Enfilld Roud”, Liverpulli dhe Bajerni i Munihut nuk arritën që të shënojnë, teksa Lioni mjaft mirë kishte analizuar lojën e Barcelonës. Liverpulli më shumë e kërkonte