Atl. Madridi dhe Lioni arsyetojnë epitetin e favoritit (VIDEO)

Atletiko Madridi dhe Lioni kanë arsyetuar epitetin e favoritit në ndeshjet ndaj dy skuadrave ruse, Lokomotivës dhe Moskës dhe CSKA Moskës, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Diego Simeone para tifozëve të tyre mundën Lokomotivën me rezultatin e pastërt 3:0, teksa Lioni në transfertën e ftohtë shënoi fitore minimale 0:1, falë

Goditi portierin e Lionit, Evertoni ia ndalon përjetësisht prezencëën në stadium (VIDEO)

Drejtuesit e skuadrës angleze të Evertonit nuk kanë humbur shumë kohë, por kanë nisur direkt evidentimin e tifozëve që u përfshinë në skenat e sherrit gjatë sfidës së djeshme për grupet e Liga Europa. Pas një konflikti të momentit mes futbollistëve kundërshtarë, tifozët anglezë nuk ngurruan të godisnin futbollistët e skuadrës