Mevlan Adili sherr me trajnerin dhe kapitenin e Skënderbeut! (VIDEO)

Ndeshja e javës së katërt në Superligën shqiptare midis Skënderbeut dhe Vllaznisë është mbyllur në barazimin pa gola. Doli të jetë kjo një përballje pa shumë histori sa u përket rasteve të krijuara, teksa që në pjesën e parë u vu re një mbrojtje hermetike nga të dyja skuadrat. Në mungesë

Deklarata e fuqishme e Adilit: Gjermani – Maqedoni! Unë po shihja Shqipërinë se e kam ëndërr

Mevlan Adili ka udhëhequr përsëri Vllazninë drejt një tjetër ndeshje me rrjetën e paprekur, por futbollisti shkupjan, i cili mbante shiritin e kapitenit te skuara shkodrane, ka theksuar se kënaqësia ishte përgjysmë pasi një ndeshje si e sotmja duhej fituar me ato pak raste që krijoi skuadra e tij, siç

Mevlan Adili në versionin “Ultras”, çmend gjithë Shkodrën (VIDEO)

Vllaznia e këtij sezoni është e pandalshme. Pas fitores së rëndësishme në javën e shkuar ndaj Kukësit, kuqeblutë fituan edhe dje në një betejë shumë delikate ndaj Bylisit me shifrat minimale 0:1 me një gol të Ardit Hoxhajt në minutat shtesë të takimit. Mënyra sesi u fitua kjo ndeshje, por edhe

Largimi i Bajramit, vjen reagimi i Adilit: FC Shkupi mision i pa arritshëm për shkupjanët, auto-shkollë për të huajt

Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupit është top-temë e ditës së sotme, teksa nuk ka munguar as reagimi i ish-futbollistit të FC Shkupit që tashmë luan për Vllazninë e Shkodrës, Mevlan Adili. Mbrojtësi shkupjan i mllefosur me kryesinë e klubit "bardhekaltër", fajson të njejtit për largimin e Muarem Bajramit si

Adili dhe Vllaznia edhe sezonin tjetër pjesë e Superligës shqiptare

Vllaznia e Mevlan Adilit ka shënuar fitore 3:1 në ndeshjen e balotazhit kundër Besëlidhjes, që vendoste se cila prej këtyre dy skuadrave edicionin e ardhshëm do të garonte në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkodrane u rendit në vendin e 8 në klasifikimin e Superiores, ashtu që pjesëmarrjen në mesin e