Futbolli argjentinas tronditet sërish, pas Maradonas ndërron edhe ish trajneri që dërgoi Argjentinën në finalen e KB 2014

Ish-trajneri i kombëtares argjentinase, Alehandro Sabella është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare. Ai ka shfaqur komplikacione dhe është dërguar me urgjencë në spital para pak ditësh pas problemeve në zemër, ndërsa gjatw ditws sw djeshme ka humbur jetën. Sabella ka trajnuar Argjentinën edhe gjatë Botërorit të vitit 2014-tw në Brazil, kur