Nënkampionët e Ukrainës ofrojnë 1 mln dollarë për kumanovarin, Seferi

Taulant Seferi, shkëlqeu në sezonin e kaluar në Ukrainë me fanellën e Vorskla Poltava, për të cilën skuadër në 28 ndeshje realizoi 13 gola. Pikërisht golat e tij, por edhe performanca e shfaqur në fushën e blertë, kanë bërë që për shërbimet e kumanovarit të interesohen edhe disa klube tjera. Kësisoj, janë

Blerja e Florent Hasanit i hap rrugë transferimit të Seferit në Poloni!

Tirana edhe zyrtarisht ka njoftuar për angazhimin e sulmuesit kosovar, Florent Hasani, ndërsa kjo si duket do ti hap rrugë transferimit të kumanovarit Taulant Seferi në Poloni, njofton “infOSport.mk”. Seferi po kërkohet nga ekipi i Vidzev Loxh, që edicionin e ri do të bëjë gara në mesin e më të mirëve

Taulant Seferi merr ftesën e Edi Rejës për ndeshjet e qershorit të Kombëtares shqiptare

Kombëtarja Shqiptare në qershor do të luajë ndaj Islandës dhe Izraelit ndeshjet e para në kuadër të edicioni të ri të Ligës së Kombeve, ku për herë të parë “kuqezinjtë” do të garojnë në kuadër të Ligës B, njofton “infOSport.mk” Shqipëria bënë pjesë në “Grupin 2”, bashkë edhe me Islandën dhe

Taulant Seferi nuk ndalet, “dopietë” ndaj kampionëve të Teutës (VIDEO)

Taulant Seferi po kalon momentet e tij më të mira të karrierës, teksa po shkëlqen me Tiranën në Superligën shqiptare, aty ku njëherit mban edhe epitetin e golashënuesit numër 1, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht falë “dopietës” së Seferit, Tirana sot mundi kampionët në fuqi të Teutës me shifrat 2:0, duke rritur epërsinë

Kumanovari Taulant Seferi “çelësi” i sukseseve të Tiranës

Tirana kryeson Superligën shqiptare me 33 pikë pas 15 javëve të para të sezonit 2021/2022. Skuadra “Bardheblu” nga kryeqendra shqiptare ka vetëm dy humbje këtë sezon, ndërsa janë skuadra që kanë regjistruar më shumë fitore, 10 të tilla. Një dorë në këtë sukses ka edhe kumanovari, Taulant Seferi. Sulmuesi i Kombëtares kuqezi

Kumanovari Seferi shkëlqen në fitoren e Tiranës, kryeson listën e golashënuesve (VIDEO)

Taulant Seferi po bënë një super sezon me Tiranën në Superligën shqiptare,  ku pas 12 xhirove të para ka arritur të shënojë 7 gola, shifër këtë të cilën e kishte arritur edhe sezonin e kaluar, mirëpo pas plotë 23 xhirove të plota, njofton “infOSport.mk”. Këto statistika tregojnë më së miri për

Edi Reja për ndeshjen me Andorrën grumbullon sulmuesin kumanovar

Kombëtarja shqiptare mbrëmë në Londër pësoi një ndër disfatat më të thella viteve të fundit, duke u mundur 5:0 përballë Anglisë së Garet Sautgejt, njofton “infOSport.mk”. Pas kësaj disfate, e sidomos fitores së Polonisë ndaj Andorrës në transfertë, shanset e “kuqezinjëve” për të siguruar të paktën balotazhin për një vend në