FC Shkupi nuk shfrytëzoi terrenin vendas, barazim pa gola ndaj Tikveshit në ndeshjen e parë gjysmëfinale

FC Shkupi nuk ka arritur sërish të shënojë përballë Tikveshit, këtë herë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e fundit kampionale të zhvilluar thuajse një muaj më parë në Çair, të besuarit e trajnerit Mladen Zhizhoviq, përsëritën të njëjtën gjë

FC Shkupi demoloi Pobdën në Prilep, Shkëndija prish festën e “Ballistëve”, vetëm barazim me Tikveshin

FC Shkupi ka demoluar Pobedën midis Prilepit, duke shënuar fitore 6:0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Cairi shkëlqeu gjatë gjithë ndeshjes, duke shënuar nga 3 gola në secilën pjesë. Valid Hamidi shënoi dy gola në këtë takim, nga një në

Sezoni 2022/23, kampionët e nisin nga Kavadari, Shkëndija mirëpret Skopjen, Struga TL nikoqir i Pobedës

Sezoni i ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, në të cilën FC Shkupi do të tentojë të mbrojë titullin e kampionit të vitit të kaluar, do të startojë me datë 7 gusht, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj sot në ambientet e Federatës së Futbollit vendor, u hodh edhe shorti për ndeshjet

Ndryshon vendi i zhvillimit të ndeshjes së balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport

Edhe pse fillimisht ishte caktuar që ndeshja e balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport të zhvillohet në  Prilep, e njëjta do të zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë vendosi Komisioni i garave pranë FFM-së, kjo ndoshta edhe për shkak largësisë së stadiumit të kryeqendrës

Caktohen ndeshjet e balotazhit, ja me kë do të luaj skuadra shqiptare e Voska Sport

Para pak minutash në hapësirat e Federatës së Futbollit, është hedhur shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që skuadra shqiptare e Voska Sport të takohet me Tikveshin, ndërkohë në përballjen tjetër do të luajnë Skopje dhe Bellasica. Që të dyja ndeshjet do të