Sezoni 2022/23, kampionët e nisin nga Kavadari, Shkëndija mirëpret Skopjen, Struga TL nikoqir i Pobedës

Sezoni i ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, në të cilën FC Shkupi do të tentojë të mbrojë titullin e kampionit të vitit të kaluar, do të startojë me datë 7 gusht, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj sot në ambientet e Federatës së Futbollit vendor, u hodh edhe shorti për ndeshjet

Ndryshon vendi i zhvillimit të ndeshjes së balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport

Edhe pse fillimisht ishte caktuar që ndeshja e balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport të zhvillohet në  Prilep, e njëjta do të zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë vendosi Komisioni i garave pranë FFM-së, kjo ndoshta edhe për shkak largësisë së stadiumit të kryeqendrës

Caktohen ndeshjet e balotazhit, ja me kë do të luaj skuadra shqiptare e Voska Sport

Para pak minutash në hapësirat e Federatës së Futbollit, është hedhur shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që skuadra shqiptare e Voska Sport të takohet me Tikveshin, ndërkohë në përballjen tjetër do të luajnë Skopje dhe Bellasica. Që të dyja ndeshjet do të

Struga Trim Lum dhe Renova bëjnë detyrën, Ak. Pandev fiton derbin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në minutën e 94-të siguroi fitoren e madhe ndaj Skopjes, ndërsa po në atë minutë, Renova shënoi edhe golin e dytë, duke konfirmuar fitoren e madhe në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, njofton “infOSport.mk’’. Fitore këto shumë të rëndësishme për dy skuadrat shqiptare që figurojnë lartë në renditje.

Sulmuesi shqiptarë Edis Spahiu, bënë realitet ëndërrën 17 vjeçare të Tikveshit (VIDEO)

Sulmuesi i talentuar shqiptarë nga Gostivari, Edis Spahiu ka bërë realitet ëndërrën e Tikveshit, skuadër kjo që pas 17 viteve të plota rikthehet në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e balotazhit kundër Sileksit, të zhvilluar në arenën “Todor Proeski”, Tikveshi mundi minimalisht 1:0 ekipin