Tragjedi e re në Turqi: Një tjetër futbollist dhe dy trajnerë gjenden të vdekur nën rrënoja

Tërmetet shkatërruese që morën jetën një numri të madh njerëzish në Turqi dhe Siri kanë goditur rëndë edhe sportin, pasi të vdekur kanë mbetur edhe sportistë të njohur, ndërsa disa prej tyre ende janë në kërkim. E gjithë Turqia u trondit nga rasti i portierit të Malatyas, Ahmet Eyup Turkaslan, trupi

Ylli i klubit anglez dërgon ndihma në Turqi: “Nga Leçester për të dashurit e mi…”

Mbrojtësi turk i skuadrës së njohur angleze të Leçester Siti, Çağlar Söyüncü ka dërguar ndihma për qytetarët dhe vendet që u goditën nga tërmeti i fuqishëm në shtetin e tij amë. Ai për në Turqinë e tij të dashur kishte nisur disa pako me rroba, ushqim dhe lojëra për fëmijë. ”Nga Leçesteri

Struga Trim Lum mëngjesin e sotëm udhëtoi drejt Turqisë

Struga Trim Lum mëngjesin e sotëm ka udhëtuar drejt Turqisë, aty ku do të zhvillojë edhe fazën kryesore të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Zaharievski mbas dite ka paraparë të zhvillojë edhe një seancë stërvitore, që do shërbejë si parapërgatitje për ndeshjen e nesërme kundër Lokomotiv Tashkent