Milot Rashica largohet nga Verderi, por jo edhe nga Gjermania!

E ardhmja e Milot Rashicës është e lidhur sërish me Bundesligën gjermane. Të shumta kanë qenë hipotezat për një largim të mundshëm të talentit shqiptar të Kosovës nga Verder Bremeni, teksa së fundmi gazetari i njohur i “Sky Sports”, Maks Bielefeld ka zbuluar se për Rashicën është e interesuar skuadra

E kryer, Milot Rashica do të luaj në Premierligë dhe Liga Europa!

Ka marrë fund “telenovela” Milot Rashica, i cili sezonin e ri do të luaj në Premierligë dhe në grupet e Liga Europa. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të luaj me skuadrën e Leçester Siti, që sezonin e ri në Premierligë e nisi shumë vrrullshëm. Rashica ishte shumë afër kalimit te

4 skuadra në garë për shërbimet e Rashicës, Lajpcigu në epërsi!

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, me shumë gjasë do largohet nga Verder Bremeni gjatë afatit kalimtar të verës, teksa mbetet të shihet se cili do jetë destinacioni i tij i rradhës. Milot Rashica vazhdon të jetë një nga futbollistët më të kërkuar kosovar në tregun e transferimeve, teksa interesim

Rashicës te Verderi i bashkohet një tjetër reprezentues kosovar!

Mbrojtësi i majtë i Përfaqësueses së Kosovës, Leart Paqarada, në edicionin e ri të futbollit mund të jetë pjesë e skuadrës së njohur gjermane të Verder Bremen, aty ku luan edhe Milot Rashica. Lajmin e ka bërë të ditur “90min.de”, që shkruan se Paqarada është në listën e futbollistëve për të

Klauzola e Rashicës “çmend” klubet europiane, Liverpulli favoritë për firmën e shqiptarit!

Milot Rashica mund të përfundojë te kampionët e Botës dhe Europës, Liverpulli. Një gjë të tillë raportojnë “Bild” dhe “Ëeser Kurier”, sipas të cilave trajneri gjerman, Jurgen Klop po mendon të transferojë 23-vjeçarin në “Enfilld Roud” gjatë merkatos së verës. “Ëeser Kurier” thekson se Verder Bremeni ka caktuar shifrën e kartonit