Klauzola e Rashicës “çmend” klubet europiane, Liverpulli favoritë për firmën e shqiptarit!

Milot Rashica mund të përfundojë te kampionët e Botës dhe Europës, Liverpulli. Një gjë të tillë raportojnë “Bild” dhe “Ëeser Kurier”, sipas të cilave trajneri gjerman, Jurgen Klop po mendon të transferojë 23-vjeçarin në “Enfilld Roud” gjatë merkatos së verës. “Ëeser Kurier” thekson se Verder Bremeni ka caktuar shifrën e kartonit

Përveç Dortmundit edhe një skuadër e njohur angleze lëshohet pas Rashicës!

Milot Rashica shumë lehtë mund të ndodhë që në merkaton e janarit të largohet nga Verder Bremeni, kjo për shkak interesimit të madh për shërbimet e futbollistit shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Verder Bremeni ka nevojë për shërbimet e “Raketës” kosovare, por nuk do që të humbasë në aspektin ekonomik nëse në verë

Rikthehet Bundesliga, Rashica kërkon golin e radhës, super derbi në “Sinjal Iduna Park”

Bundesliga rikthehet sonte me javën e 16-të, të kampionatit që vjen me një super përballje. Në “Sinjal Iduna Park”, vendasit e Borusia e Dortmundit pret kryesuesit e Lajpcig në një duel për titullin. Skuadra e Nagelsmann kryeson renditjen me 33 pikë, 4 më shumë se “verdhezinjtë” dhe 6 më shumë se kampionët

Pas Milanit, edhe një tjetër gjigand nga “Serie A” vihet pas Rashicës!

Përveç Milanit, pas shërbimeve të yllit kosovar, Milot Rashica, tashmë është vënë edhe Napoli. “Corriere dello Sport” shkruan se Milot Rashica, autorë i 8 golave këtë sezon me Verder Bremenin në Bundesligë është objektiv i presidentit Aurelio De Laurentis. Në fakt, drejtori sportiv Giuntoli, e ndjek kosovarin e datëlindjes 1996 që

Verder Bremeni refuzon ofertën 18 milioneshë të Benfikës për Rashicën!

Paraqitjet e mira me fanellën e Verder Bremenit, por edhe me përfaqësuesen e Kosovës të Milot Rashicës, kanë rënë në syrin e shumë skuadrave të njohura europiane, që janë vënë pas shërbimeve të 22-vjeçarit nga Vushtria. Sipas asaj që raporton “BILD”, drejtuesit e Verder Bremenit kanë refuzuar një ofertë prej 18

Tifozët vendosin, Rashica futbollisti më i mirë i Verder Bremen për sezonin 2018/19

Paraqitjet e jashtëzakonshme këtë edicion me skuadrën e Verder Bremenin, e kanë shpërblyer Milot Rashicën. Ylli kosovar është zgjedhur nga tifozët si futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19 tek klubi gjerman. Rashica kaloi një sezon të jashtëzakonshëm me fanellën e Bremenit, duke qenë i pandalshëm sidomos në pjesën e dytë

Milot Rashica në radarin e kampionëve të Bajern Munih

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica është duke kaluar një formë të jashtëzakonshme me petkun e Verder Bremenit në Bundesligën gjermane. Rashica në gjithsej 27 ndeshje të këtij edicioni ka shënuar 11 gola, 8 prej të cilëve  në Bundesligë dhe 3 në kuadër të Kupës së Gjermanisë. Pikërisht golat, por edhe