Super  goli i Ibraimit, me të cilin Shkëndija u rikthye me 3 pikë nga Kratova (VIDEO)

Shkëndija më vështirë se sa pritej ka marrë fitoren sot në transfertën ndaj Sileksit në Kratovë, ku vetëm në minutat shtesë arriti që të shënojë golin e fitores përmes liderit kryesor, Besart Ibraimi, njofton “infOSport.mk”.

Ishte super goli i bomberit kërçovarë në minutën e 92-të që i siguroi fitoren e katërt sezonale Shkëndijës, skuadër kjo që kështu mban hapin me skuafdrën kryesuese të Akademia Pandev që si mysafir mundi Pobedën.

KUR NUK SHËNON, NDËSHKOHESH, BOJKU SHËNON EDHE NDAJ SILEKSIT

KUR NUK SHËNON, NDËSHKOHESH, BOJKU SHËNON EDHE NDAJ SILEKSIT SILEKSI – SHKËNDIJA 0:1(B. Bojku 15')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 23 септември 2018 г.

Ndryshe golin e parë  për Shkëndijën e realizoi Besmir Bojku në minutën e 15-të, kur pranoi një super asist nga ana e Ibraimit, teksa golin e barazimit Sileksit e gjeti në minutën e 83-të përmes Hristijan Grozdanoskit, kur reagoi më së miri në zonën e “kuqezinjëve” pas një rivënie këndore.

Goli i barazimit të Sileksit ndaj Shkëndijës

Goli i barazimit të Sileksit ndaj ShkëndijësSILEKSI – SHKËNDIJA 1:1(H. Grozdanoski 83')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 23 септември 2018 г.

Pas këtij goli të paprityr të vendasve, Shkëndija me të gjitha forcat tentonte për të gjetur golin e dytë dhe të fitores, i cili erdhi vetëm në minutën e 92-të përmes golashënuesit më të mirë në kampionat Besart Ibraimi, i cili me një parabolë mposhti portierin vendas edhe për herë të dytë në këtë ndeshje.

Me këtë fitore Shkëndija renditet në pozitën e dytë me 14 pikë, ndërsa vetëm një pikë më shumë në pozitën e parë ka Akademia Pandevi.

SUPER GOLI I BESART IBRAIMIT QË I SIGUROI FITOREN SHKËNDIJËS

SUPER GOLI I BESART IBRAIMIT QË I SIGUROI FITOREN SHKËNDIJËSSILEKSI – SHKËNDIJA 1:2(B. Ibraimi 90+2')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 23 септември 2018 г.

Leave a Reply