Perla e Xhakës ndaj K.Pallas në mesin e 5 golave më të bukur të vitit te Arsenali (VIDEO)

Arsenali ka publikuar një video me pesë golat më të bukur të vitit 2018-të, ndërsa në mesin e tyre pa dyshim se bënë pjesë edhe ‘perla’ e Granit Xhakës,  që e realizoi fundin e muajit tetor në ndeshjen kundër Kristal Pallas.

Mesfushori nga Prishtina shënoi nga një kënd aspak i lehtë, me një goditje të fortë dhe precize e mposhti portierin kundërshtarë.

Xhaka edhe këtë edicion po luan një rol të rëndësishëm te Arsenali, për të cilën skuadër në 16 ndeshje ka realizuar 2 gola.

GOALS OF THE YEAR | 2018 REVIEW

Sit back and enjoy our top 5️⃣ goals of the yearThose Aaron Ramsey and @pierAubameyang Pierre-Emerick team goals though 🔥🔥🔥

Публикувахте от Arsenal в Четвъртък, 20 декември 2018 г.

Leave a Reply