Shkupi gjen zëvendësuesin e Dembos

Golashënuesi më i mirë i gjysmësezonit vjeshtor në elitën e futbollit vendor, Darboe Dembo u largua nga Shkupi në këtë merkato, ndërsa bardheblutë kanë gjetur zëvendësimin e tij për të vijuar sezonin.

Sipas informacioneve të ‘Sportmania’, Reginaldo është sulmuesi që do të vjen në Çair. Drejtuesit e Shkupit kanë arritur akord me futbollistin, ndërsa Reginaldo pritet javën e ardhshme të firmos komtratë 1 vjeçare dhe të prezantohet te Shkupi si futbollisti më i ri.

Reginaldo më herët ka luajtur në Superligën e Shqipërisë me skuadrat si Kukësi, Luftëtari dje Laçi.

Leave a Reply