Krijimi i Superligës europiane, UEFA del me komunikatë zyrtare dhe zbulon vendimin e marrë

Krijimi i Superligës europiane hapi një luftë mes klubeve pjesëmarrëse në të dhe UEFA-s. Këta të fundit nuk e pranonin që të ekzistonte një kompeticion tjetër që nuk kishte lidhje me qeverinë e futbollit dhe për këtë arsye paralajmëroi klubet se në rast se nuk do hiqnin dorë, dënimet ndaj

Meriton Berisha pjesë e transferimit të azerit Emreli te Legia e Varshavës

Rruga drejt suksesit kërkon plotësimin e një mozaiku të tërë, i cili mundëson që talenti dhe puna në terren të kurorëzohet me ngritje në karrierë. E ardhmja e të rinjëve ndikohet direkt edhe nga hapsira që ju krijohet në merkato dhe në këtë drejtim rol të madh kanë agjentët dhe menaxherët

Florent Ramadani: “Përvojë pozitive me Slloveninë, tani fokusi te Shkëndija”

Fantazisti i ri i Shkëndijës ka lënë pas angazhimet me ekipin përfaqësues të Maqedonisë U21 dhe është bashkuar me ekipin kuqezi në fazën përgatitore për pjesëmarrje në eliminatoret e UEFA Champions League. 20 vjeçari luajti 40 minuta në pjesën e dytë në testin Slloveni U21-Maqedoni U21 të fituar 3:0 nga

Tronditet Spanja: Një tjetër futbollist pozitiv me “Covid-19”

Pak më shumë se 48 para fillimit të ndeshjes hapëse të Europianit, Turqi-Itali, “Covid-19” rri pezull dhe rrezikshëm mbi këtë kompeticion. Dy skuadra kombëtare janë prekur deri më tani: Spanja dhe Suedia, të cilat gjithashtu do të përballen me njëra-tjetrën më 14 qershor, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e parë

Struga Trim Lum vazhdon bashkëpunimin me dy titullarë

Struga Trim Lum ka vazhduar kontratat me dy titullarët e saj fiks, të cilët dhanë një kontribut të jashtëzakonshëm gjatë edicionit të kaluar, duke ndihmuar ekipin strugan që të shkruaj historinë, duke u kualifikuar për në garat europiane. Fjala është për mesfushorin e palodhshëm, Bunjamin Shabani, si dhe për qendërmbrojtësin